Domā, kā lai ikdienas tēriņus padara mazākus, vienlaikus uzlabojot dzīves kvalitāti visiem mājiniekiem? Mums ir risinājums – siltumizolācija mājoklim. Lai arī varētu šķist, ka šis termins pats par sevi ir saprotams, patiesībā tas sevī slēpj dažādus būtiskus, ne visiem zināmus aspektus. Kāda veida siltumizolācija pastāv un kur to iegādāties? Lasi rakstā un uzzini jau tūlīt!

Siltumizolācija mājoklim – kādi materiāli tiek izmantoti?

Pirms izlem, kurš izolācijas materiāls Tev šķiet piemērots savam mājoklim, jāņem vērā vairāki faktori – kāda ir cena, skaņas izolācijas īpašības, ietekme uz vidi, efektivitāte u.c. Esam apkopojuši informāciju par trīs no bieži izmantotajiem siltumizolācijas materiāliem:

  1. minerālvilna. Tā aptver diezgan daudzus izolācijas veidus – to var attiecināt uz stikla vati, kas ražota no pārstrādāta stikla, vai akmens vati, kas ir izolācijas veids, kas izgatavots no bazalta. Lielākajai daļai minerālvates nav piedevu, kas padara to ugunsdrošu, kā rezultātā tas nav pats labākais risinājums, balstoties uz ugunsdrošības aspektu;
  2. stikla šķiedra. Tas ir ļoti populārs izolācijas materiāls. Viena no tās galvenajām priekšrocībām ir vērtība – stikla šķiedras izolācijai ir zemāka uzstādīšanas cena nekā daudziem citiem izolācijas materiālu veidiem, un, salīdzinot līdzvērtīgu siltuma pretestības veiktspēju ar citiem materiāliem – tā parasti ir visrentablākā izvēle salīdzinājumā ar, piemēram, celulozes vai putu izolācijas sistēmām. Uzstādot stikla šķiedru, ir svarīgi valkāt nepieciešamo drošības aprīkojumu, jo tās laikā rodas stikla pulveris un sīkas stikla lauskas, kas potenciāli var izraisīt acu, plaušu un ādas bojājumus;
  3. celuloze. Celuloze ir videi ļoti draudzīgs izolācijas veids. Šāds siltinājums sastāv no 75-85% pārstrādātas papīra šķiedras, kas parasti rodas pēc avīžpapīra. Pārējie 15% ir ugunsdroši materiāli, piemēram, borskābe vai amonija sulfāts. Materiāla kompaktuma dēļ celulozes sastāvā gandrīz nav skābekļa. Ja materiālā nav skābekļa, tas palīdz samazināt uguns liesmu radīto kaitējumu. Tātad celuloze ir ne tikai viena no videi draudzīgākajām, bet arī uguns izturīgākajām siltumizolācijas materiālu alternatīvām.
Siltumizolācija ievietota dažādos nodalījumos

Iegādājies Vides tehnikā!

Ja esi siltumizolācijas materiālu meklējumos – ieskaties plašajā Videstehnika.lv piedāvājumā. Mājaslapā iespējams ērti pārskatīt pieejamās siltinājuma alternatīvas un izvēlēties to, kas vislabāk atbilst siltināmās ēkas specifikai. 

Atver Videstehnika.lv mājaslapu un iepazīsties ar piedāvājumu!