SEO optimizācija – tik bieži dzirdētais termins, ko ne visi saprot. Kas ar to saprotams? Ko tā sevī ietver? Lasi šo rakstu un uzzini, kas ir SEO optimizācija, pavisam īsi un vienkārši! 

3 fakti, kas ļauj izprast: kas ir SEO optimizācija?

Kas ir SEO optimizācija un kā tā darbojas? Uzzini turpinājumā!

1. Termins SEO optimizācija

SEO nozīmē meklētājprogrammu optimizāciju, kas ir prakses kopums, kas paredzēts, lai uzlabotu tīmekļa lapu izskatu un izkārtojumu organiskajos meklēšanas rezultātos. Tā kā meklēšana, izmantojot, piemēram, Google, ir biežāk izmantotais veids, kā cilvēki meklē informāciju, laba SEO stratēģija ir būtiska, lai uzlabotu Tava uzņēmuma vietnes datplūsmas kvalitāti un daudzumu, kā arī pozīcijas meklētājprogrammu rezultātos.

2. SEO optimizācijas darbība

Meklētājprogrammas, piemēram, Google un Bing, izmanto rīkus, lai apkopotu informāciju par visu saturu, ko tās var atrast internetā. Vietnes analīze sākas no zināmas mājaslapas un seko iekšējām saitēm uz šīs vietnes lapām, kā arī ārējām saitēm no citu vietņu lapām. 

Kad lietotājs meklēšanas lodziņā ievada vai izrunā vaicājumu, meklētājprogramma izmanto sarežģītus algoritmus, lai piedāvātu, pēc tās domām, visprecīzāko un noderīgāko rezultātu sarakstu šim vaicājumam. Šie dabiskie rezultāti var ietvert tīmekļa lapas, kurās ir teksts, attēli, videoklipi un cita veida saturs.

Meklētājprogrammu algoritmos ir daudz faktoru, un šie faktori visu laiku attīstās, lai neatpaliktu no mainīgās lietotāju uzvedības un varētu piedāvāt pēc iespējas atbilstošāku saturu. 

3. SEO komponentes

SEO ir komplekss procesu kopums, kas sevī ietver:

  1. tehnisko SEO – vietnes uzbūvi, ātrdarbību, pielāgotību mobilajām ierīcēm u.c.;
  2. iekšējais jeb on-site SEO – visa veida satura optimizācija mājaslapā, izmantojot atlasītus atslēgvārdus, iekšējo saišu veidošana, atvērumu strukturēšana u.c.;
  3. ārējais jeb off-site SEO – darbības, kas tiek veiktas ārpus vietnes. Saišu veidošana no citiem resursiem uz mājaslapu, kas sniedz vērtību lapai;
  4. lokālais SEO – būtiska sastāvdaļa, lai kļūtu pamanāms konkrētam reģionam.

Vairāk par SEO optimizāciju uzzini šajā rakstā!

SEO optimizācija pie Kebbe IT

Kebbe IT piedāvā SEO optimizāciju gan esošai lapai, gan jaunas lapas izstrādi, iekļaujot visas SEO optimizācijas komponentes. 

Vēlies iepazīties ar Kebbe IT speciālistu veikumu, izstrādātajām vietnēm un veikt SEO optimizāciju savai lapai? Apmeklē Kebbeit.lv un uzzini vairāk!