Ēkas siltināšanas process ir izaicinājumu pilns – galvenokārt, jāņem vērā, kādu siltumizolācijas materiālu izvēlēties, lai panāktu pēc iespējas labākus rādītājus siltuma saglabāšanai telpā. Pieejamās alternatīvas ir patiesi plašas – viens no risinājumiem ir beramā vate. Kas tā ir un ko par šādu vates veidu jāzina? Lasi plašāk šī raksta turpinājumā!

Beramā vate – ar ko tā atšķiras?

Mūsdienās arvien pieaug siltināšanas materiālu klāsts, ko šobrīd nudien var dēvēt par ļoti plašu. Beramā vate atšķiras ar tās ieklāšanas veidu un ražošanas gaitā izmantotajiem materiāliem. Daži būtiski fakti par to:

  1. beramā vate tiek izmantota ēkas augšējās daļas siltināšanai – tie ir bēniņi, jumta segums. Siltināšana notiek horizontālā virzienā;
  2. ņemot vērā tās konsistenci – vate tiek ieklāta, izpūšot ar speciālas ierīces palīdzību. Vienā galā vate tiek ievadīta, otrā galā izpūsta vēlamajā platībā;
  3. tās sastāvā tiek izmantots pārstrādāts stikls. Vates sastāvā nav cilvēkam kaitīgu vielu – ķimikālijas, alergēni, abrazīvas vielas u.c.;
  4. ir pieejamas ugunsdrošas vates. Šādas beramās vates ir ne tikai siltumu izolējošas, bet arī skaņu absorbējošas. 

Vairāki faktori, kas liecina – siltināšana ar beramo vati ir nepieciešama

Vai zināji, ka bēniņu siltināšana var samazināt siltuma zudumu par 20-30%? Aprēķini, cik augtas ir izmaksas par siltumapgādi un izvērtē – cik daudz Tu vari ietaupīt gada laikā, nosiltinot ēkas augšējo daļu? Un tas vēl nav viss – galu galā bēniņu siltināšana paildzina mājokļa izmantošanas laiku.

Kādu ēku siltināšanai var noderēt beramā vate no Videstehnika.lv?

Ja plāno kā siltināšanas materiālu izvēlēties beramo vati, jāizvērtē, kādām ēkām tā ir piemērota alternatīva. Visbiežāk to izmanto:

  • dzīvojamo ēku – privātmāju – siltināšanai;
  • saimniecības ēku siltināšanai;
  • ražošanas ēku siltināšanai;
  • tādu ēku siltināšanai, kuru augšējai daļai ir grūti piekļūt, lai veiktu siltināšanas darbu griestiem;
  • u.c.

Beramā vate kā siltumizolācijas risinājums var tikt izmantota gan nupat būvētām ēkām, gan ilgi kalpojušām vietām, kuras ir nolemts padarīt energoefektīvākas ilgtermiņā. 

Pasūti beramo vati jau tūlīt, apmeklējot Videstehnika.lv mājaslapu! Pieredzējušie speciālisti palīdzēs izvēlēties piemērotāko risinājumu un neskoposies ar padomiem siltināšanas darbu veikšanai! Ienāc – Videstehnika.lv, uzzini vairāk un veic savu pasūtījumu!